W Mariampolu otworzono nową polską szkołę

Czytaj również...

Uczniowie wręczają kwiaty swoim nauczycielom Fot. archiwum ASRW
Uczniowie wręczają kwiaty swoim nauczycielom Fot. archiwum ASRW

Uroczystość otwarcia nowej szkolnej polskiej placówki w Mariampolu rozpoczęliśmy od Mszy św., która została odprawiona w starostwie gminy w Mariampolu. Ksiądz proboszcz parafii w Porudominie Mirosław Balcewicz udzielił błogosławieństwa wszystkim dzieciom naszej szkoły, nauczycielom, rodzicom oraz gościom.

Symbolicznego otwarcia placówki dokonali mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść, kierownik Wydziału Oświaty Samorządu Lilia Andruszkiewicz oraz starosta gminy mariampolskiej Andrzej Żabiełowicz.

Po uroczystym otwarciu szkoły przeszliśmy do sali koncertowej, która mieści się na 2 piętrze naszej wymarzonej szkoły. Właśnie tam uczniowie 2 klasy zaprezentowali króciutki program artystyczny.

Przybyli na uroczystość goście składali serdeczne życzenia uczniom, nauczycielom, rodzicom.

W imieniu całej społeczności szkolnej chcemy złożyć serdeczne podziękowania Stowarzyszeniu „Wspólnota Polska”, Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego oraz wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowej polskiej placówki oświatowej.

Barbara Klovienė
dyrektor Szkoły Początkowej w Mariampolu

Afisze

Więcej od autora

Na trasy rejonu wileńskiego wyjeżdża 15 autobusów elektrycznych

Na trasy komunikacji publicznej w rejonie wileńskim wyjechało 15 nowych autobusów elektrycznych, a w Niemenczynie uruchomiono dla nich 7 stacji ładowania. To jeden z najważniejszych kroków podjętych w ostatnich latach w celu odnowy floty autobusowej rejonu wileńskiego oraz poprawy jakości połączeń transportowych.

Przedsiębiorcy z rejonu wileńskiego zaproszeni na spotkanie z merem

Spotkanie zaplanowano w ramach czwartego posiedzenia Rady Rozwoju Biznesu. Jest to unikalny, wciąż nowatorski na Litwie format trójstronny, łączący biznes, samorząd oraz lokalną społeczność, co pozwala na podejmowanie w...

Do 2030 roku w rejonie wileńskim powstanie prawie 50 nowych punktów ładowania samochodów elektrycznych

Według mera Roberta Duchniewicza nowa infrastruktura pomoże zapewnić lepszą dostępność ładowania pojazdów elektrycznych w różnych miejscowościach rejonu oraz zachęci mieszkańców do wybierania bardziej ekologicznych środków transportu.„Coraz częściej widzimy, że...