Więcej

  Pielgrzymka rudniczan do Szydłowa

  W dniu 30 lipca odbyła się pielgrzymka wiernych parafii rudnickiej do Szydłowa i na Górę Krzyży. Pielgrzymom towarzyszył ksiądz naszej parafii Vygintas Čiurinskas, chór kościelny oraz katechetka Aneta Sawicka.

  Czytaj również...

  Autokar, którym podróżowaliśmy, tego dnia służył nam również świątynią, rozbrzmiewały w nim pieśni i modlitwy. Po przyjeździe do Szydłowa w miejscu objawień Matki Bożej, gdzie obecnie jest kaplica, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, którą odprawił nasz ksiądz. W tym niezwykłym miejscu modliliśmy się o naszą parafię, o zachowanie wiary i pokoju na świecie, każdy osobno złożył też własne intencje, prośby i podziękowania.

  Czytaj więcej: Szydłowo: Tam gdzie wiara niewiarę pokonuje

  Przybycie na Górę Krzyży było dla nas wielkim przeżyciem duchowym. W imieniu wszystkich parafian wyraziliśmy swoją pobożność i wierność Chrystusowi. Wśród niezliczonej ilości krzyży ustawiliśmy swój krzyż parafialny, wykonany przez parafianina Wadima Fiodorowa oraz zawiesiliśmy symboliczne małe krzyżyki w osobistych intencjach. Jesteśmy dumni z siebie, że wspólnie przeżyliśmy piękny dzień, będąc tak blisko Boga, że pielgrzymka, chociaż była krótką, jednak bardzo treściwą, wzmacniającą nas jako wspólnotę parafialną w wierze, przyjaźni i modlitwie. Prawość celu naszej podróży nawet przyznała przyroda, posyłając nam słoneczny, ciepły dzień.

  Na Górze Krzyży spośród wielu innych ustawiliśmy swój krzyż parafialny
  | Fot. organizatorzy

  Za doznane przeżycia duchowe, za trud włożony w organizację i przebieg pielgrzymki jesteśmy wdzięczni i składamy podziękowania naszemu księdzu Vygintasowi Čiurinskasowi, chórowi naszej parafii, katechetce Anecie Sawickiej, Markowi Sznigirewiczowi, Aleksandrowi Bukinowi, Witalijowi Bukinowi, Wadimowi Fiodorowowi oraz dla nas, pielgrzymów, za bycie razem, za wspólną modlitwę. Szczere Bóg zapłać!


  W imieniu pielgrzymów parafii rudnickiej
  Janina Butkevičienė

  Reklama na podst. ust. użytkownika.; Dzięki reklamie czytasz nas za darmo

  Afisze

  Więcej od autora

  Koncerty „Przemarsz Święta Pieśni przez Litwę” w Niemenczynie

  Koncerty mają przybliżyć mieszkańcom Litwy tradycję Święta Pieśni, które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Aby bór się zielenił”. Natomiast symbolem „Przemarszu Święta Pieśni przez Litwę” jest szpakówka — jako miejsce nowego życia. Saulius Liausa, dyrektor Litewskiego Narodowego Centrum...

  Finał Turnieju Szachowego Puchar Przyjaźni 2024

  Jest to impreza, która przyczyni się do wzmocnienia przyjaźni wśród szkół, nauki gry w szachy oraz popularyzacji szachów, które są najbardziej inteligentną grą, jaką wynalazła ludzkość. Niech na świecie będą odbywać się bitwy tylko na polu szachowym! Organizatorzy: Wileńska...

  „Noc Helvera” ODWOŁANA. Spektakl w „Pasace” nie odbędzie się

  Jednocześnie serdecznie zapraszamy Was na kolejne wydarzenia festiwalowe: 16 KWIETNIA Dom Kultury Polskiej w Wilnie, Sala Koncertowa, 10:00, 12:00 — Koncert edukacyjny dla dzieci „SUPERBOHATEROWIE”. Czas trwania 60’. Koncert biletowy: www.polskascena.lt4 MAJA Centrum Kultury w Niemenczynie, 16:00 — (NIE)ZNANA według zapisek...

  Szczególna okazja dla rodziców: profesjonalna konferencja nt. uzależnień, nie tylko tych „tradycyjnych”

  Mowa będzie nie tylko o już znanych uzależnieniach, ale też takich, które dopiero zaczynają być zauważane. Prowadzić konferencję, wraz z sesją pytań, będą dwie prelegentki: dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska oraz Lucyna Narkiewicz-Skórko. Więcej na temat konferencji w szczegółowym programie: Polscy medycy...