Więcej

  „Drogowskaz dla młodzieży”: parafia rudnicka dziękuje katechetce Anecie Sawickiej

  Chociaż mieszka na terenie innej parafii, to Jej działalność związana jest z naszą wspólnotą wiernych. Określeń, które mogą cechować katechetkę Anetę jako osobę godną uwagi i szacunku nie da się wymienić. Jest Ona osobą, która naucza dzieci religii, przygotowuje je i towarzyszy w momencie przyjęcia Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej — dla młodego pokolenia jest drogowskazem, jak żyć w tym niełatwym świecie wśród wielu dylematów i niepewności.

  Czytaj również...

  W szkole pracuje ponad 33 lata, a w Gimnazjum im. Elizy Orzeszkowej w Białej Wace prawie 10 lat. W 1990 r. przy kościele Ducha Świętego w Wilnie był zorganizowany kurs katechetyczny, za namową sąsiadki Aneta poszła na ten kurs. Czuła bowiem, że Bóg chce, aby tam szła i głosiła Go ludziom. Okazało się, że tej wiedzy o Bogu brakowało, więc po tym kursie ukończyła szkołę katechetyczną, a potem teologię. W 1991 r., gdy religia weszła do szkół, rozpoczęła pracę w szkole w Pogirach. 9 lat temu ksiądz Józef poprosił o przyszykowanie dzieci do I Komunii św. w naszej parafii i tak się stało, że przygotowuje dzieci do dziś. Czuje wielką satysfakcję z tego, co robi, natomiast, napawa smutkiem taka rzeczywistość, że po przyjęciu I Komunii Św. niewiele dzieci i rodziców uczęszcza na Mszę niedzielną. „Może nie zdają sobie sprawy z powagi tego sakramentu” — zastanawia się katechetka. „Często z ust dzieci słyszę: »Uff, nareszcie koniec, odchodziłam«. A przecież to tylko początek przygody z Jezusem na drodze chrześcijaństwa. Powtarzam to rodzicom, dzieciom, może kiedyś mnie usłyszą” — snuje swe rozważania pani Aneta.

  Sporo wysiłku i zaangażowania katechetka wkłada wychodząc na spotkanie z młodym człowiekiem, zachęcając go do polubienia Chrystusa i szczerze życzymy, by to zaangażowanie i podjęty wysiłek nie poszły na marne.

  Szczęść Boże, pani Aneto, w Twej niełatwej pracy.

  Czytaj więcej: Pielgrzymka rudniczan do Szydłowa


  Parafia rudnicka, rej. solecznicki

  Reklama na podst. ust. użytkownika.; Dzięki reklamie czytasz nas za darmo

  Afisze

  Więcej od autora

  Festiwal „Gdańsk w Wilnie 2024” zaprasza do dialogu kultur

  Co roku festiwal „Gdańsk w Wilnie”, niczym pomost, łączy historię, kulturę, sztukę i twórców dwóch bliskich sobie miast, a zarazem sąsiadujących ze sobą krajów. Festiwal „Gdańsk w Wilnie 2024”, który odbędzie się w pierwszy weekend lata, zaoferuje całą paletę atrakcji....

  Marek Kubiak — prezesem Wileńskiego Oddziału Miejskiego ZPL na trzecią kadencję

  Nie zabrakło także gości — prawie 170 zgromadzonych delegatów pozdrowił Ambasador RP na Litwie Konstanty Radziwiłł. Wybrano nowe władze O jubileuszu 35-lecia ZPL i sytuacji w związku, jak też o problemach i osiągnięciach Polaków na Litwie mówił europoseł oraz przewodniczący ZPL...

  Nausėda triumfuje w II turze. Zapowiedział pierwsze zmiany

  Wynik Nausėdy lepszy, niż sprzed pięciu la Pięć lat temu Nausėda zdobył prawie 66 proc. głosów w drugiej turze, choć liczba głosujących była wówczas znacznie wyższa niż w tym roku. „Poważnie myślę o dalszym wdrażaniu państwa dobrobytu” — powiedział w niedzielę...

  Festyn dla dzieci w Rudominie [Z GALERIĄ]

  Dzień Dziecka jest świętem obchodzonym praktycznie na całym świecie. W zależności od kraju różni się jednak ustaloną datą i sposobem świętowania. Jest świętem pełnym radości i atrakcji dla dzieci.  Z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku jest obchodzony 17 maja,...