„Rodzina nie jest czymś ważnym — rodzina jest wszystkim”

W piękny majowy dzień, 14 maja, w Wileńskiej Szkole Początkowej na Antokolu odbyło się Święto Rodziny. W szkole na Antokolu współpraca z rodziną ma ogromne znaczenie, dlatego wszyscy się szykowali do tego święta bardzo odpowiedzialnie i z ogromnym zapałem. Do jego organizacji przyczynili się wszyscy — administracja, kadra pedagogiczna, uczniowie oraz ich rodzice.

Czytaj również...

Na uroczystość przybyli goście, rodzice oraz dziadkowie. Wśród gości byli obecni ksiądz prałat Wojciech Górlicki, pani Lila Kiejzik, reżyser oraz kierownik Polskiego teatru „Studio” w Wilnie, pani Renata Cytacka.

Czytaj więcej: Ks. Wojciech Górlicki: Bądźmy dla siebie braćmi i siostrami. To jest istota tych świąt

„Rodzina nie jest czymś ważnym — rodzina jest wszystkim. Rodzina jest w życiu oparciem, czymś co chroni, co daje siłę” — tymi słowami dyrektor szkoły Aneta Gracjana Łapcun rozpoczęła imprezę i serdecznie powitała wszystkich zebranych.

Spotkanie rozpoczęło się od niespodzianki — programu artystycznego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” im. Gabriela Mincewicza pod kierownictwem dr Natalii Sosnowskiej. Po występie zespołu „Wileńszczyzna” wszyscy obejrzeli wywiad „Czym jest rodzina?”, który przyszykowały uczennice 1 klasy wraz z paniami opiekującymi się zerówkami.

Następnie Święto Rodziny w stylu kabaretowym poprowadzili sami uczniowie. Przedstawienie rozpoczęło się na wesoło słowami: „Dzisiaj wszystkim opowiemy historię zabawną, jak to Tatuś poznał Mamę — było to dość dawno …”. Podczas przedstawienia uśmiech u zebranych na sali widzów nie znikał z twarzy, czasami nawet sentymentalna łezka kręciła się w oku, ponieważ taniec, piosenka oraz wiersze płynęły z całego serca. Dzieci popisały się wspaniale.

Święto Rodziny w Wileńskiej Szkole Początkowej na Antokolu staje się piękną tradycją
| Fot. archiwum szkolne

Trzeba również zaznaczyć, że nie tylko uczniowie wykazali się swoimi umiejętnościami aktorskimi, tanecznymi oraz muzycznymi, ale także i ich rodzice, którzy brali udział w przedstawieniu i nie mniej zaskoczyli swoimi zdolnościami artystycznymi. Wielkie brawa za odwagę, aktywność, zapał oraz współpracę dla całej społeczności Wileńskiej Szkoły Początkowej na Antokolu.

Na zakończenie uczniowie złożyli rodzicom życzenia i wręczyli drobne upominki. Po programie artystycznym na wszystkich czekał bigos oraz miłe rozmowy na szkolnym podwórku. Święto Rodziny w Wileńskiej Szkole Początkowej na Antokolu staje się piękną tradycją. Panuje tutaj ciepła, rodzinna atmosfera, dzięki której, jak i w każdej szczęśliwej rodzinie, każdy jest zauważany, lubiany i doceniany.

Czytaj więcej: W Wilnie będzie polskie liceum i szkoła początkowa na Antokolu

Dzieci popisały się wspaniale
| Fot. archiwum szkolne

Wileńska Szkoła Początkowa na Antokolu

Afisze

Więcej od autora

Wspólne uczczenie Dnia Koronacji Króla Litwy Mendoga oraz Dnia Hymnu Narodowego!

RUDOMINO (Centrum Kultury w Rudominie, ul. Wileńska 2):Zespół wokalny „Gija”;Profesjonalny męski zespół a cappella „Quorum”.NA GÓRZE JUOZAPINĖ (Juozapinė, rejon wileński):Zespół wokalny „Kolurija”;Zespół wokalny „Baladė”;Chór „Pagirių dainoriai”.BUKISZKI (ul. Mokyklos 1):Zespół...

Uroczystość ku czci św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach [Z GALERIĄ]

Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach.Podczas liturgii wierni modlili się w intencji wszystkich Janów i Janin, życząc im zdrowia oraz wszelkich...

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...