Zawdzięczając ponad dziesięć lat trwającej współpracy – treściwe wakacje młodzieży na wybrzeżu w Kosakowie

Czytaj również...

Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść wójtowi gminy Kosakowo wręczyła Dyplom dziękczynny za ścisłą współpracę i piękne inicjatywy

By pocieszyć się osiągnięciami ubiegłego roku, pomyślnie realizowanymi inicjatywami i omówić możliwości dalszej współpracy 24 lipca br. do Samorządu Rejonu Wileńskiego przybyli doskonale znani młodemu pokoleniu z Dukszt wieloletni partnerzy z gminy Kosakowo (Rzeczpospolita Polska) z wójtem Jerzym Włudzikiem na czele. Delegacja z Polski spotkała się z mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Marią Rekść.

Samorząd Rejonu Wileńskiego i gmina Kosakowo współpracują od prawie 15 lat. Od 2004 roku gmina Kosakowo i Szkoła Podstawowa w Duksztach rejonu wileńskiego każdego lata prowadzą wymianę uczniów. Każdego roku grupa 30 uczniów wraz z towarzyszącymi nauczycielami spędzają ciepłe wakacje letnie i cieszą się promieniami słonecznymi na wybrzeżu w gminie Kosakowo. Młodzi obozowicze z rejonu wileńskiego mają możliwość wzięcia udziału w różnych wycieczkach i zapoznania się z rówieśnikami, a także wesołego i treściwego odpoczynku od nauki. Tymczasem młodzi ludzie z Kosakowa swoje wakacje spędzają w gminie Dukszty, poznają Wileńszczyznę z jej unikalnymi tradycjami. Każdego roku, dzieci z gminy Dukszty i z gminy Kosakowo spotykają się razem na organizowanych warsztatach muzycznych w Ojranach (gmina Dukszty), aby treściwie spędzić czas.
Partnerzy z Kosakowa podczas owocnej i długoletniej współpracy stale wspierają uczniów Szkoły Podstawowej w Duksztach, dostarczając im przybory, niezbędne do nauki. Można śmiało powiedzieć, że prawie każdy uczeń z gminy Dukszty przynajmniej raz w ciągu prawie 15 lat pomyślnej współpracy odwiedził Kosakowo i spędził tam wakacje.

Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść z przybyłymi przedstawicielami z Kosakowa

Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść podziękowała przybyłym przedstawicielom z Kosakowa za długą i szczerą współpracę, która pozwala dzieciom z rejonu stworzyć idealne warunki do odpoczynku, wesołego spędzania czasu, znalezienia nowych przyjaciół i doświadczania ciepłych i pozytywnych emocji. W imieniu wszystkich nauczycieli, uczniów i rodziców z gminy Dukszty wójtowi gminy Kosakowo mer wręczyła Dyplom dziękczynny za ścisłą współpracę, piękne inicjatywy i dobre serce.
Wójt gminy Kosakowo Jerzy Włudzik podziękował mer za ciepłe słowa i, ciesząc się z wieloletniej współpracy, wręczył mer upominki i medal gminy Kosakowo, przeznaczony upamiętnieniu stulecia niepodległości Polski.

Foto. vrsa.lt

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...