Z okazji Międzynarodowego Dnia Starszych – uwaga do seniorów rejonu wileńskiego

Czytaj również...

Dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Podbrzeziu odwiedziła Maria Rekść, mer Samorządu Rejonu Wileńskiego wspólnie z zastępczynią mera Teresą Dziemieszko.

Poświęciły one wiele ciepłych i troskliwych słów, aby podkreślić jak ważne jest bycie kochanym, czuć stałą opiekę i troskę.
Z okazji tego pięknego święta przybyłych przedstawicieli władz Samorządu powitała Rasa Tamošiūnienė, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Podbrzeziu wspólnie ze społecznością domu opieki. Wszyscy zgromadzili się przy stole z poczęstunkiem, na którym również było ciasto, specjalnie przygotowane na tę okazję przez mieszkańców domu opieki społecznej. W przytulnym otoczeniu przy filiżance kawy z mieszkańcami domu pomocy społecznej rozmawiano o aktualiach placówki, różnorodności wykonywanych dzialań. Padały życzenia zdrowia, niesłabnącego dobrego nastroju, troski bliskich oraz kochających i uważnych krewnych. Nie zapomniano również o prezentach – z okazji tego pięknego dnia mer wręczyła słodkie prezenty mieszkańcom domu pomocy społecznej. Staruszkowie szczerze dziękowali przybyłym gościom za zademonstrowaną dla nich uwagę i miłe chwile, ponieważ najważniejsze – nie prezenty, a zademonstrowana uwaga, która sprawia, że czuje się potrzebnym.

Aby ten dzień był szczególnym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców domu opieki, mer odwiedziła także wszystkich, którzy z powodu swoich dolegliwości nie mieli możliwości usiąść przy wspólnym stole, każdemu wręczyła słodkie prezenty i po szczerej rozmowie życzyła im mocnego zdrowia. Podczas wizyty w Domu Pomocy Społecznej w Podbrzeziu mer Maria Rekść wspólnie z wicemer Teresą Dziemieszko również miały okazję obejrzeć wystawę jesiennych dóbr, przygotowaną przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.
Mer wraz z wicemer pozdrowili nie tylko mieszkających tu seniorów, ale także pracowników socjalnych, których święto zawodowe obchodzono w ubiegły piątek. Mer podziękowała personelowi Domu Pomocy Społecznej za odpowiedzialną codzienną pracę i życzyła im siły, niewyczerpanej energii, mocnego zdrowia i cierpliwości.
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Podbrzeziu przynosi również wiele ciepłych uczuć z powodu przyjaznej atmosfery i dobrych warunków życia. Rasa Tamošiūnienė, dyrektor Domu Opieki, zafascynowana dobrymi warunkami stworzonymi dla mieszkańców, przeczytała list dziękczynny od jednego z krewnych mieszkańca, który szczerze dziękuje za troskę i dobrą opiekę. To, że mieszkańcom domu pomocy społecznej zapewniono wszystkie warunki, wskazuje również badanie mieszkańców domu opieki w Podbrzeziu, które wykazało wielką satysfakcję mieszkańców ze świadczonych usług i pracujących tu pracowników.

Mer była zadowolona, że w 2008 r. wybudowano nowoczesny, zgodny ze standardami europejskimi dom opieki społecznej w Podbrzeziu, spełniający potrzeby seniorów. Oni czują się tutaj zadbani i bezpieczni. Mówiąc o potrzebie domów opieki społecznej w rejonie wileńskim, mer z zadowoleniem przyjęła również fakt, że wkrótce jeszcze jeden dom opieki stanie się godnym domem spokojnej starości dla seniorów rejonu – niebawem dom opieki społecznej dla osób starszych zostanie otwarty we wsi Wielka Kosina. „Cieszę się, że inwestycja Samorządu w sferę usług społecznych się opłaca i zapewnia seniorom odpowiednie warunki i godną starość” – powiedziała podczas spotkania mer.
Świąteczne popołudnie minęło w przytulnej atmosferze, która pozostawi wiele ciepłych wspomnień i przyjaznych chwil.

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...