II Wileński Maraton Nadziei im. Jana Pawła II

Czytaj również...

19 czerwca bieżącego roku zapraszamy studentów, młodzież szkolną, miłośników sportu do udziału w II Wileńskim Maratonie Nadziei im. Jana Pawła II, podczas którego odbędą się trzy biegi o różnych dystansach: z Wilna do Kowalczuk, z Ławaryszek do Kowalczuk, z Szumska do Kowalczuk.

Maraton Nadziei 2011 to „Święto Dziękczynienia” za beatyfikację Papieża Jana Pawła II. Impreza ta jest apelem do nowych pokoleń młodzieży o heroiczną postawę w wierze i w kulturze swoich praojców, w tradycjach chrześcijańskich Obojga Narodów, wezwaniem do pełnej otwartości na drugiego człowieka, jako najcenniejszego skarbu od Boga w każdym czasie i miejscu, by światem rządził pokój a sercami ludzkimi siła nadziei i piękno miłości. Budzenie do aktywności młodego pokolenia i bycia razem w walce o lepszą przyszłość nas i naszych rodzin Ziemi Wileńskiej. Młodzież tworzy „wileńskie igrzyska Bożego Miłosierdzia”.

Zwycięstwo ducha i radość upamiętnią medale, nagrody pieniężne, liczne prezenty. Impreza bezpłatna, wstęp wolny, uczestnicy biegów muszą się zarejestrować.

Dystanse:

  • Maraton 42,195 km od 18 roku – start w Wilnie g. 8.30
  • Półmaraton 21,195 km od 16 roku – start w Ławaryszkach g. 11.00
  • Minimaraton 5,800 km od 14 roku – start w Szumsku g. 11.30

Finisz pod pomnikiem Jana Pawła II w Kowalczukach

Patronat nad imprezą:

  • Europarlamentarzysta Waldemar Tomaszewski, przewodniczący AWPL
  • Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego p. Maria Rekść
  • Honorowy Obywatel Rejonu Wileńskiego, ks. hm. Dariusz Stańczyk
  • Starostwo Kowalczuckie, p. starościna Krystyna Gierasimowicz
  • Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Samorządu rej. Wileńskiego p. Edmund Szot

Regulamin uczestnictwa na: http://www.whm.lt

Rejestracja na e-mail: dorota.lewko@gmail.com, kontakt kom. 865523819

Organizator Maratonu:
Stowarzyszenie Jana Pawła II „Nie lękajcie się”, Forum Młodzieży Polskiej na Litwie oraz Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej.

Afisze

Więcej od autora

Powołano Radę Redaktorów „Kuriera Wileńskiego”

Rada Redaktorów powstała z zapotrzebowania na opinię autorytetów, których bardzo brakuje na Wileńszczyźnie.Skład rady jest nieprzypadkowy. Do tego gremium powołano byłych redaktorów „Kuriera Wileńskiego”, których biogramy podajemy niżej. Głównym...

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...