Wielka szansa i wsparcie dla Polek po 50ce

Czytaj również...

W Polsce wystartował interesujący projekt dla kobiet w dojrzałym wieku, w którym mogą wziąć udział panie nie tylko z Polski, ale też z innych krajów.     

Projekt „Miss po 50ce” zrodził się z pomysłu Katarzyny Czajka — autorki przestrzennych rzeźb (Instalacja Manekinów). Organizacji zaś wraz z nią podjęła się DORUM ART Fabryka Kształtów i Barw, wspierając charytatywnie aktywizację zawodową i społeczną kobiet po 50. Jego zadaniem jest propagowanie kobiet, które pomimo przekroczenia progu pięćdziesiątego roku życia, nadal pozostają piękne w każdym wymiarze, aktywne życiowo, pełne pasji, marzeń i sukcesów… bez względu na to, czy mieszkają w małej wiosce, czy też w wielkim mieście, w Polsce czy poza granicami.

Celem organizatorów Konkursu jest zwrócenie uwagi na problemy odsunięcia, a często wręcz wykluczenia zawodowego, odrzucenia, syndromu „pustego gniazda”, spadku samooceny, które tak często dotykają właśnie kobiety 50+. Jednocześnie uświadomienie im, że życie po 50. nadal może mieć ogromną wartość, smak i pazur.

Obecnie kończą się eliminacje do pierwszej edycji projektu. Finał i Gala odbędą się 12 października 2014 r. w Warszawie. W przyszłym roku – druga edycja (informacje na ten temat ukażą się w internecie i prasie).
Wśród kandydatek do „Miss po 50ce” pomyślnie startuje Małgorzata Grażyna Kurmin, której korzenie rodzinne związane są z Wilnem.
Małgorzata przed niespełna miesiącem była na spotkaniu absolwentów „piątki”, gdyż przywiozła tu swoją Mamusię Weronikę Kurmin z domu Wojnicz. Pani Małgorzata przyjeżdżała też w roku ubiegłym razem w chórem Filharmonii Olsztyńskiej, w którym śpiewa, do hospicjum wileńskiego.
Zalecamy więc naszym paniom zajrzeć do internetu (www.misspo50ce.pl), gdzie są też opisane losy życiowe kandydatek do tytułu „Miss po 50.”. Jest to wzruszająca lektura o upadkach i wzlotach, o trudach odzyskania swej aktywnej postawy życiowej.
Można oddać swój głos na tę czy inną kandydatkę, w tym na naszą rodaczkę Małgorzatę Kurmin. Głosowanie ma się odbywać tylko na Facebooku do 28 lipca. (www.facebook.com /misspo50/ posts).
Natomiast na drugą eliminację zgłaszamy też swoją kandydaturę. Nie straćmy tej szansy uwierzenia w siebie.

K. A.

Afisze

Więcej od autora

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...