Więcej

  Nie potrafimy wygrać, a przegrać nie umiemy

  Czytaj również...

  Nasza drużyna koszykarzy wróciła z Mistrzostw Europy ze srebrem i biletem na Igrzyska Olimpijskie w kieszeni. W Wilnie byli witani hucznie i tłumnie. Zasłużyli na to, choć niektórzy artyści odmówili udziału w powitalnym koncercie, bo oczekiwali od koszykarzy złota. Każdy by chciał, ale mamy to, co mamy, a szczerze też mówiąc, mamy to, na co zasłużyliśmy. Dlatego dziwi zachowanie tych artystów, ale też wielu dziennikarzy i rzeszy internautów, którzy przed każdą grą naszej drużyny, wynosiły ją na piedestały, głównie mieszając z błotem jej przeciwników, choć w rzeczy samej to przeciwnicy częściej pokazywali lepszą zespołową i indywidualną grę. Dlatego naszemu zespołowi z trudem i z minimalną przewagą w końcu udawało się pokonywać rywali torując sobie drogę po złoto, o które nasi zawalczyli z Hiszpanami. Wielu liczyło na cud, że i tym razem jakoś poradzimy z rywalami. Ale cudu nie stało się, dlatego przegraliśmy. A 17-punktowa przewaga Hiszpanów pokazała możliwości naszych zawodników. Jednak zamiast przyjąć to z pokorą i szczerze cieszyć się ze srebrnego zwycięstwa, w mediach, głównie w internecie, posypały się obelgi i oskarżenia o nieuczciwość pod adresem hiszpańskich zawodników i sędziów meczu. Takie zachowanie pokazuje, że nie umiemy szanować i doceniać przeciwnika, dlatego często nie potrafimy wygrać. A przegrać zwyczajnie nie umiemy.

  Więcej od autora

  220. rocznica III rozbioru Rzeczypospolitej Obojga Narodów

  Dokładnie 220 lat temu z mapy Europy, w jej samym centrum, zniknął unikalny organizm państwowy, który na parę lat przed jego unicestwieniem zdążył jeszcze wydać na świat pierwszą na kontynencie konstytucję. Na jej podstawie miało powstać współczesne, demokratyczne na...

  Kto zepsuł, a kto naprawi?

  Przysłowie ludowe mówi, że „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. I tak zazwyczaj w życiu bywa. W polityce też. Po zakończeniu maratonu wyborczego w Polsce nasz minister spraw zagranicznych Linas Linkevičius wybiera się do Warszawy. Będzie szukał kontaktów z...

  Oskubać siebie

  Będący już na finiszu przetarg na bojowe maszyny piechoty został raptem przesunięty, bo Ministerstwo Ochrony Kraju tłumaczy, że otrzymało nowe oferty bardzo atrakcyjne cenowo i merytorycznie. Do przetargu dołączyli Amerykanie i Polacy. Okazało się, co prawda, że ani jedni,...

  Odżywa widmo atomowej elektrowni

  Niektórzy politycy z ugrupowań rządzących, ale też część z partii opozycyjnych, odgrzewają ideę budowy nowej elektrowni atomowej. Jej projekt, uzgodniony wcześniej z tzw. inwestorem strategicznych — koncernem Hitachi — został zamrożony po referendum 2012 roku. Prawie 65 proc. uczestniczących w...