Apel polskich medyków na Litwie

Czytaj również...

Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie wydało apel dotyczący sytuacji epidemiologicznej i postawy społeczeństwa.

Poniżej treść apelu.


Szanowni Państwo,

obecna sytuacja w szpitalach jest gorsza, niż przypuszczano – każdego dnia liczba pacjentów z COVID-19 wzrasta o kolejne tysiące. Niestety, rośnie także liczba zgonów. Jednocześnie maleje liczba wolnych miejsc w szpitalach, kurczą się szeregi lekarzy i brakuje rąk do pracy. Nie ma możliwości opieki nad pacjentami, którzy potrzebują innej pomocy medycznej, nawet tej najpilniejszej.

Skupmy się wszyscy, zatrzymajmy i cierpliwie doczekajmy końca pandemii. Doczekajmy bezpiecznej szczepionki, która pozwoli nam cieszyć się normalnym życiem.

Chcąc szybciej wrócić na właściwe tory, musimy rozumieć powagę obecnej sytuacji, wszystkie jej zagrożenia i postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów. Pamiętajmy, że szalejący koronawirus jest podstępny – dotyka nie tylko osoby starsze, ale także młodych.

Nie poddajmy się zmęczeniu i samotności. Nie rozluźniajmy się i nie opuszczajmy rąk. Dokładnie analizujmy dostarczane w mediach informacje i nie dajmy się zwieść teoriom spiskowym.

Jeżeli zdrowie na to pozwala, pomóżmy innym w tym trudnym czasie. Możemy sprawdzić się jako wolontariusze w szpitalach czy domach opieki, gdzie pomocy potrzebują inny chorzy. Możemy także dobrowolnie oddać krew lub pomóc samotnym seniorom, którzy potrzebują wsparcia przy zakupach lub zwykłej rozmowie.

Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie


Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie jest organizacją zrzeszającą lekarzy polskiego pochodzenia. Aktywnie działa społecznie, a także naukowo. Należy do Federacji Polonijnych Organizacji. Medycznych.

Czytaj więcej: Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie obchodzi perłową rocznicę

Afisze

Więcej od autora

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...