Żłobek-przedszkole „Pelėdžiukas” w Pogirach obchodzi jubileusz

Przedszkole „Pelėdžiukas” (pol. „Sówka”) w Pogirach w rejonie wileńskim obchodzi w tym roku zaszczytny jubileusz swojej działalności. Dokładnie 40 lat temu przedszkole otworzyło swoje drzwi dla pierwszych dzieci, a dziś w rozbudowanej i odnowionej placówce rozlega się śmiech i gwar około 200 dzieci.

Czytaj również...

Aby złożyć życzenia społeczności przedszkola z okazji pięknej rocznicy, przybyli mer rejonu wileńskiego Maria Rekść, kierownik Wydziału Oświaty Zofia Siegień wraz ze starszą specjalistką Wydziału Nijolą Ragucką, radny Samorządu Rejonu Wileńskiego Liudas Kaškonas, starosta Pogir Władysława Wanagiel-Trybocka. Przybyli także dyrektorzy i zastępcy sąsiednich placówek oświatowych, dyrektor przedszkola Rita Paulauskienė, byli długoletni pracownicy placówki, społeczność przedszkola.

Przybyli goście zostali zaproszeni do obejrzenia przestrzeni żłobka-przedszkola. Od ponad roku społeczność przedszkola cieszy się nową, nowoczesną dobudówką, która dodatkowo stworzyła 100 nowych miejsc dla małych mieszkańców. Inspirujący i nowatorski projekt dobudówki przedszkola w Pogirach był spotkany z dużym zainteresowaniem i uznaniem. Prócz tego, że przedszkole brało udział w różnorodnych konkursach architektonicznych – zgarnęło także nagrodę za najlepszą współczesną litewską architekturę, tym otrzymując 1 z 5 tradycyjnych symbolicznych nagród.

Projekt dobudówki kosztował 2 mln euro, z których 1,6 mln euro w budowę i modernizację budynku zainwestował Samorząd Rejonu Wileńskiego.

Z okazji jubileuszu placówki goście obejrzeli filmik o historii przedszkola, a wychowankowie żłobka-przedszkola zaprezentowali uroczysty koncert.

Czytaj więcej: Szkoła-przedszkole „Wilia” uroczyście świętowała dni Babci i Dziadka

Uczestnicząca w uroczystości mer Maria Rekść nie ukrywała radości z tak pięknego żłobka-przedszkola i doskonałych warunków dla dzieci.

Częścią prężnie rozwijającego się przedszkola są pedagodzy, którzy je tworzą i pracują z powołania, dlatego z okazji 40-lecia żłobka-przedszkola za wieloletnią rzetelną pracę listami gratulacyjnymi mer Marii Rekść, Wydziału Oświaty Samorządu Rejonu Wileńskiego, podziękowaniami od dyrektora żłobka-przedszkola „Pelėdžiukas” w Pogirach zostało nagrodzonych 38 pracowników placówki.

– Mamy wielu podobnie myślących ludzi, wspaniałą, znakomitą, pracowitą i odpowiedzialną wspólnotę, naszych pracowników. Zawsze powtarzałam, że mam szczęście, że mam wokół siebie wspaniałych ludzi, a z takimi ludźmi można góry przenosić. Nadal będziemy z całego serca starać się tutaj pracować, tworzyć świetne treści i spełniać oczekiwania rodziców – powiedziała dyrektor Edita Gujienė, ciesząc się ze swojego znakomitego zespołu.

Z okazji pięknej rocznicy zgromadzeni goście życzyli wielu kolejnych jubileuszy, twórczych, znaczących i pomysłowych lat.

Czytaj więcej: Świąteczne prezenty dla dzieci niepełnosprawnych w rejonie wileńskim 


Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...