Spotkanie opłatkowe dla osób samotnych w Rudominie [Z GALERIĄ]

W dniu 18 grudnia w Centrum Kultury w Rudominie odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, mieszkających w tej miejscowości oraz w całej gminie. Wydarzenie to ponownie przyniosło radość tym, którzy najbardziej jej potrzebują. Było wyjątkową okazją do rozmowy, spotkania, a przede wszystkim do podzielenia się opłatkiem, złożenia życzeń świątecznych i wspólnego kolędowania. W uroczystej kolacji oraz łamaniu się opłatkiem wzięło udział wiele osób.

Czytaj również...

Wszystkich gości serdecznie przywitała Maria Simanowicz – prezes Klubu Seniorów „Złoty Wiek” z Rudominy. Opowiedziała historię ustanowienia Świąt Bożego Narodzenia oraz złożyła wszystkim serdeczne życzenia z okazji zbliżających się świąt.

Podczas spotkania wystąpili uczniowie klas 3b i 3c oraz klas starszych Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie. Zaprezentowali jasełka, które niezwykle zachwyciły i wzruszyły wszystkich. Młodzież śpiewała, tańczyła oraz recytowała wiersze o Panu Jezusie.

Swój występ tego dnia mieli również seniorzy z Klubu Seniorów „Złoty Wiek” z Rudominy. Zaśpiewali kilka dobrze znanych kolęd.

Czytaj więcej: „Świętujemy razem 106. rocznicę Niepodległej”. Listopadowe uroczystości PUTW w Solecznikach

Na spotkaniu opłatkowym obecni byli starosta gminy Rudomino Józef Szatkiewicz, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Dobrej Rady w Rudominie ksiądz Jan Matusewicz oraz dyrektor Centrum Kultury w Rudominie Wioleta Cereszka.

W swoim przemówieniu starosta Józef Szatkiewicz serdecznie przywitał wszystkich gości, składając również życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Głos zabrała także dyrektor Centrum Kultury w Rudominie Wioleta Cereszka. Podziękowała gościom za liczne przybycie, życząc wesołej zabawy oraz wspaniałych świąt.

Spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzył wszystkim ksiądz Jan Matusewicz. Pobłogosławił on także tradycyjne wigilijne dania przygotowane na to spotkanie. Po wspólnej modlitwie proboszcz zaprosił wszystkich do dzielenia się opłatkiem i składania świątecznych życzeń.

A potem przyszedł czas na wspólne kolędowanie. W miłej i serdecznej atmosferze, przy śpiewie kolęd, upływał czas tego wyjątkowego spotkania. Uczestnicy przekonali się, że nikt z nas nie jest samotną wyspą, a otwarcie się na drugiego człowieka przynosi ulgę i satysfakcję. W takich chwilach szczególnie widać, jak ważna jest wspólnota. Dzielenie się opłatkiem, choć symboliczne, dla wielu stanowi ogromne wsparcie duchowe. Na zakończenie spotkania uczestnicy zostali obdarowani świątecznymi prezentami.

        Organizatorem tej pięknej imprezy było Starostwo Gminy Rudomino
oraz Centrum Kultury w Rudominie.

Czytaj więcej: Zespoły z Wileńszczyzny na festiwalu w Jurmale [Z GALERIĄ]

Fot. Centrum Kultury w Rudominie


Centrum Kultury w Rudominie

Afisze

Więcej od autora

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...

Letnia Szkoła Artystyczna w Solecznikach „W pracowni etruskiego artysty…”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych inspirowanych kulturą starożytnych Etrusków. Podczas dziesięciodniowych zajęć uczestnicy poznają sztukę, rzemiosło oraz codzienne życie jednego z najbardziej fascynujących ludów...