Skvernelis: „krótszy czas pracy lokali jest konieczny”

Czytaj również...

Premier Saulius Skvernelis twierdzi, że decyzja ograniczenia czasu lokali gastronomicznych i klubów na okres dwóch tygodni jest konieczny.

Saulius Skvernelis
| Fot. ELTA

Wszyscy pozostajemy, jak widać, przy swoich odmiennych zdaniach. Interes biznesu jest jeden, ekonomiczny. My, niestety, musimy szukać równowagi pomiędzy interesem przedsiębiorstwa i interesem życia i zdrowia społeczeństwa. Uważam więc, że ta decyzja ograniczenia pracy o kilka godzin na dwa tygodnie jest konieczna, nikt tych lokali nie zamyka” — skomentował Skvernelis.

Komentując głosy przedsiębiorców, że decyzja rządu zostanie zgłoszona do sądu, premier podkreśla, że takie zjawisko postrzega jako coś normalnego.

„Jesteśmy państwem prawa i naprawdę każdy człowiek, każda grupa przedsiębiorcza, jeśli uważa, że zostały naruszone ich interesy, ma takie prawo (zaskarżyć decyzję rządu — przyp. red.). Oceniam to jako normalną praktykę, jeden z atrybutów państwa prawa.” — mówił premier.

Skvernelis zachęcił też obywateli do bycia bardziej odpowiedzialnym i unikać zagrożeń zarażenia koronawirusem.

„Mogę powtórzyć to jeszcze raz: ludzie, bądźcie odpowiedzialni i przez dwa tygodnie wytrzymajcie. Nie idźcie w tej miejsca, na te wydarzenia, gdzie naprawdę jest duże ryzyko kontaktu i zarażenia” — mówił przewodniczący rządu.

Rząd w nowelizacji zarządzenia we środę postanowił skrócić czas pracy lokali gastronomicznych, barów i klubów nocnych — czas pracy takich lokali będzie dozwolony tylko od godz. 7 do 24.

Ograniczenia nie dotyczą w przypadku kateringu, serwowania żywności na wynos. Czas pracy nie będzie ograniczony też w przypadku kasyn i automatów do losowania, salonów bingo, punktów totalizatorów i zakładów bukmacherskich, jeśli w miejscach tych nie będzie realizowana usługa gastronomiczna.

Od poniedziałku klienci takich lokali będą też rejestrowani celem późniejszego śledzenia drogi rozchodzenia się zakażeń.

Inf. własne (na podst. ELTA)

Afisze

Więcej od autora

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...

Letnia Szkoła Artystyczna w Solecznikach „W pracowni etruskiego artysty…”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych inspirowanych kulturą starożytnych Etrusków. Podczas dziesięciodniowych zajęć uczestnicy poznają sztukę, rzemiosło oraz codzienne życie jednego z najbardziej fascynujących ludów...