20-lecie przedszkola w Bezdanach

Czytaj również...

Na święto to czekała cała społeczność, a przede wszystkim przedszkolacy, którzy długo przygotowywali się na tę okazję Fot. archiwum ASRW

Dzień 22 października zostanie w naszej pamięci na długo – nie tylko dlatego, że wypadł pierwszy śnieg, ale przede wszystkim dlatego, że w ten dzień swój jubileusz 20-lecia obchodziło przedszkole w Bezdanach.

Tę wyjątkową uroczystość swą obecnością zaszczycili: mer rejonu wileńskiego Maria Rekść, zastępca kierownika Wydziału Oświaty Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego odpowiedzialna za placówki przedszkolne Longina Bogdanowicz, starosta gminy bezdańskiej Michał Janczewski, dyrektor szkoły im. J. Słowackiego Wiesława Wojnicz, dyrektor Szkoły Podstawowej „Saulėtekio” Algimantas Baranauskas, dyrektorzy przedszkoli rejonu wileńskiego, byli pracownicy, wychowankowie oraz rodzice.

Na święto to czekała cała społeczność, a przede wszystkim przedszkolacy, którzy długo przygotowywali się na tę okazję. Uroczystość rozpoczęła się od śpiewania piosenek i zdmuchania na torcie płonących świec. Następnie dyrektor przedszkola Lucja Auziak przywitała zebranych gości, opowiedziała o historii założenia naszego przedszkola i życzyła miłych wrażeń. Było ich naprawdę sporo, wychowankowie przedszkola cieszyli nas wierszami i piosenkami nie tylko znanych kompozytorów, ale także piosenkami, które ułożyły wychowawczynie. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Zawsze niech będzie słonce”.

Z okazji jubileuszu na terytorium przedszkola zostało zasadzone drzewko Fot. archiwum ASRW

Mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Maria Rekść życzyła pracownikom przedszkola dalszych sukcesów i satysfakcji z pracy. Zastępca kierownika Wydziału Oświaty Longina Bogdanowicz przekazała pozdrowienia od kierownika wydziału Lilii Andruszkiewicz, ciesząc się z zorganizowania uroczystości życzyła dzieciakom radości z przebywania w tym miłym przedszkolu i wiele przyjemnych wrażeń. Starosta gminy życzył pracownikom przedszkola dalszych sukcesów w pracy. Życzenia także złożyli dyrektorzy szkół w Bezdanach, goście, byli wychowankowie i rodzice. Całą uroczystość podsumowała dyrektor przedszkola, która podziękowała gościom, rodzicom, sponsorom za wsparcie, czynny udział i miłą atmosferę.

Z okazji jubileuszu na terytorium przedszkola zostało zasadzone drzewko, pomagała nam w tym mer rejonu, starosta gminy oraz dyrektor przedszkola, po czym z rąk dzieci do nieba pofrunęły balony z ich prośbami i życzeniami. Wszystko, co dobre, szybko się kończy, ale w pamięci zostanie na bardzo długo.

Tatiana Lachowicz
wychowawczyni przedszkola

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...