Sztandar dla Gimnazjum im. K. Parczewskiego: duma, ale też obowiązek

Czytaj również...

Wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk przekazał sztandar na ręce dyrektora gimnazjum Tadeusza Grygorowicza, a ten z kolei wręczył go uczniom.
Wójt Dźwierzut Czesław Wierzuk przekazał sztandar na ręce dyrektora gimnazjum Tadeusza Grygorowicza, a ten z kolei wręczył go uczniom.

5 października w Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie odbyła się wyjątkowa dla całej społeczności uroczystość nadania placówce sztandaru.

Fundatorem sztandaru jest gmina Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim na czele z wójtem Panem Czesławem Wierzukiem. Organizatorem – Stowarzyszenie Skarbników Warmii i Mazur kierowane przez Pana Henryka Samborskiego.

W godzinach porannych w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Niemenczynie odbyła się msza święta, podczas której proboszcz Eduardas Kirstukas dokonał wyświęcenia sztandaru. Po mszy licznie zgromadzeni goście, rodzice, nauczyciele, uczniowie w uroczystym pochodzie udali się do Ośrodka Kultury, gdzie wójt Pan Czesław Wierzuk przekazał sztandar na ręce dyrektora gimnazjum Pana Tadeusza Grygorowicza, a ten z kolei wręczył go uczniom, nakazując jednocześnie nie splamić honoru tak cennego daru. W tym samym dniu w gimnazjum odsłonięte zostało popiersie patrona gimnazjum Konstantego Parczewskiego, autorem którego jest również mieszkaniec gminy Dźwierzuty, artysta Zygmunt Rząp.

Składający życzenia z okazji tak ważnego wydarzenia przedstawicie władz Samorządu Rejonu Wileńskiego, goście z Macierzy, fundatorzy podkreślali, jak ważnym symbolem dla każdej społeczności jest sztandar i jak wielki obowiązek nakłada na tych, którzy go przyjmują. Wszyscy życzyli sukcesów i powodzenia całej wspólnocie gimnazjalnej, osiągania nowych, jeszcze wyższych szczytów i stawiania przed sobą ambitnych celów. Po uroczystej akademii odbył się koncert, który przygotowały zespoły artystyczne gimnazjum. Czynny udział w uroczystości wzięli uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Krzysztofa Klenczona w Dźwierzutach.

Irena Karpawiczenie

Wicedyrektor ds. nauczania

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...