Społeczność Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie radośnie obchodziła 15. jubileuszowe urodziny

Czytaj również...

Biorący udział w imprezie Robert Komarowski, zastępca mera Samorządu Rejonu Wileńskiego pogratulował społeczności centrum pięknego jubileuszu 15-lecia

Tradycyjnie, w maju, Dzienne Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie w rejonie wileńskim w otoczeniu przyjaznych gości obchodzi rocznicę swojej niezwykle ważnej działalności. 28 maja społeczność centrum, wraz z przybyłymi przyjaciółmi i gośćmi, radośnie świętowała jubileuszową rocznicę 15-lecia.

Aby pozdrowić ludzi odwiedzających centrum dzienne i personel, zebrali się nie tylko przyjaciele i bliscy, ale także grupa gości: zastępca mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Robert Komarowski, członek rady Samorządu Rejonu Wileńskiego Zygmunt Żdanowicz, kierownik Wydziału Opieki Społecznej administracji samorządu Irena Ingielewicz, wójtowie gmin Niemenczyn i Sużany, przedstawiciele placówek edukacji, instytucji społecznych i centrów kultury, sponsorzy i wolontariusze Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie.
Impreza 15-lecia Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie rozpoczęła się od Mszy św., celebrowanej przez proboszcza Kościoła pw. św. Michała Archanioła w Niemenczynie Arūnasa Kesilisa, ks. Andrzeja Ryszarda Jasińskiego, proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Nowej Wilejce, księdza dr. Eduardasa Kirstukasa, administratora parafii pw. Świętego Ducha w Wilnie Andrzeja Bylińskiego i proboszcza parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu Marka Gładkiego. We wspólnej modlitwie modlono się za podopiecznych Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych, ich rodziny i pracowników, którzy każdego dnia dzielą się swoją dobrocią i miłością z podopiecznymi centrum.

Jak co roku, podczas święta nie zabrakło imponujących występów koncertowych

Po wspólnej modlitwie uroczysta impreza przeniosła się do Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie, gdzie podopieczni centrum wszystkich gości spotkali śpiewem hymnu centrum. Wszystkim zgromadzonym zaprezentowano również działania centrum z ostatnich 5 lat, podzielono się najjaskrawszymi momentami z zorganizowanych wycieczek i ekscytujących podróży i pielgrzymek. Goście byli zafascynowani niezwykle aktywną działalnością centrum i jej różnorodnością: wspaniałe rękodzieła, twórcze osiągnięcia i udział w kiermaszach po raz kolejny udowodniły, że kreatywność społeczności centrum nie ma granic.
Po przedstawieniu historii działalności ośrodka dyrektor Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie Jadwiga Ingielewicz podziękowała wszystkim zgromadzonym i w swoim wystąpieniu ciepłymi słowami podkreśliła, że za lata istnienia centrum największym osiągnięciem była pragnienie podopiecznych bycia razem, przyjazny i odpowiedzialny zespół, każdego dnia poświęcający część siebie pracy oraz zawsze gotowi do pomocy przyjaciele i sponsorzy centrum.

Jak co roku, podczas święta nie zabrakło imponujących występów koncertowych, najszczerszych życzeń, prezentów gości, wystawy prac podopiecznych centrum i świątecznego tortu, gromadzącego wszystkich przy stole.
Biorący udział w imprezie Robert Komarowski, zastępca mera Samorządu Rejonu Wileńskiego pogratulował społeczności centrum pięknego jubileuszu 15-lecia, w swoim imieniu oraz w imieniu mer Samorządu Rejonu Wileńskiego Marii Rekść podziękował za szczerą pracę dla dobra Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie i wręczył podziękowania dla pracowników. Wszyscy goście uczestniczący w uroczystości również nie szczędzili dobrych i ciepłych słów, szczerych życzeń dla podopiecznych i pracowników Dziennego Centrum Zajętości Osób Niepełnosprawnych w Niemenczynie.
W końcu imprezy wszyscy dzielili się radością świąteczną, światłem i nadzieją i życzyli sobie, aby każdy dzień centrum był pełen dobrych emocji i radości.

Foto. vrsa.lt

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...