Dla Samorządu Rejonu Wileńskiego – podziękowanie od mieszkańców

Czytaj również...

| Fot. FREEPIK.COM

Wysiłki Samorządu Rejonu Wileńskiego, mające na celu umożliwienie mieszkańcom podłączenia się do scentralizowanych systemów zaopatrzenia w wodę, nie pozostały niezauważone. Do Samorządu dotarło podziękowanie od mieszkańców ul. Mėtų we wsi Mariampol za doprowadzenie wody.

„Serdecznie dziękujemy Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego, pracownikom gminy Mariampol i ZSA »Nemežio komunalininkas« za urządzenie wodociągu na ul. Mėtų we wsi Mariampol w gminie Mariampol. Dziękujemy za Waszą pracę w tym trudnym czasie, za troskę o dobro mieszkańców, za wsłuchanie się w prośby i potrzeby mieszkańców. Życzymy powodzenia i wielu treściwych prac” – czytamy w liście z podziękowaniami dla Samorządu.

Na zaprojektowanie i instalację wodociągu na ul. Mėtų we wsi Mariampol w gminie Mariampol Samorząd Rejonu Wileńskiego przeznaczył 31 330 euro. Pod koniec 2020 r. położono 320 m sieci wodociągowej i zapewniono możliwość podłączenia i korzystania z wody spełniającej wymogi bezpieczeństwa i jakości sześciu gospodarstwom domowym.

W 2020 r. Samorząd Rejonu Wileńskiego przeznaczył też niemało środków na rozwój i przebudowę infrastruktury wodociągowej i kanalizacyjnej na innych osiedlach.

Ponad 80 tys. euro przeznaczono na budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych na ul. Naujoji we wsi Kowalczuki, gdzie położono 456 m wodociągów i 519 m sieci kanalizacyjnych, dzięki czemu do scentralizowanych sieci może się podłączyć dziewięć gospodarstw domowych.

Poważne prace prowadzono także przy ul. Jaunimo w tej wsi. Samorząd przeznaczył 74 591 euro na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, ułożono tu 370 m sieci wodociągowej i 370 m sieci kanalizacyjnej. Dostęp do scentralizowanych sieci zapewniono ośmiu gospodarstwom domowym. Po przydzieleniu przez Samorząd 60 990 euro rekonstrukcja sieci wodociągowej została wykonana też na ulicach Sodų i Margių we wsi Kowalczuki. Tu zrekonstruowano sieć wodociągową o długości 980 m i przełączono dotychczasowych użytkowników.

Mer, dyrektor administracji i specjaliści Samorządu Rejonu Wileńskiego są bardzo zadowoleni, że prace są zauważane i doceniane. Każde słowo podziękowania inspiruje i motywuje do pracy na rzecz rejonu. Jesteśmy też wdzięczni mieszkańcom rejonu za życzliwość i poczucie wspólności.


Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...