Nausėda pozdrowił Japonię i Naruhito z okazji święta narodowego i urodzin cesarza

Czytaj również...

Prezydent Litwy Gitanas Nausėda pozdrowił cesarza Japonii Naruhito z okazji dnia urodzin i utożsamianym z tym faktem świętem narodowym kraju.

Gitanas Nausėda siedzi i patrzy do ekranu, przed nim tweet z Twittera
Nausėda złożył życzenia z okazji Dnia Niepodległości Japonii
| Fot. ELTA, fotomontaż Ignacy Skrobia-Jaworski

Nausėda podkreślił, że Litwa ceni Japonię jako ważnego partnera swojego jak i Unii Europejskiej. Zaznaczył, że oba kraje bronią i pielęgnują wartości praworządności, praw człowieka i demokracji.

Czytaj więcej: Pierwsza wizyta Gitanasa Nausėdy w Japonii z okazji intronizacji cesarza Naruhito

Silną przyjaźń obu krajów według prezydenta wzmacnia pamięć o Chiune Sugiharze, Sprawiedliwym wśród Narodów Świata, dyplomacie, który pracował na Litwie. W tym roku mija 30 lat od odtworzenia relacji litewsko-japoński.

„Wierzę, że ścisła współpraca, szczególnie w dziedzinie nauki, ochrony zdrowia, zielonej energii i nowych technologii, przyczyni się do społecznego rozwoju i bezpieczeństwa naszych krajów” — czytamy w komunikacie prezydenta.

Prezydent życzył cesarzowi jak najlepszego zdrowia i powodzenia, a Japonii i mieszkańcom pokoju i dobrobytu. Choć w tym roku mija 30 lat od odtworzenia relacji, to w 2022 roku można będzie się szczycić 100-leciem nawiązania relacji w ogóle. Z tej okazji prezydent zaprosił przedstawicieli rodziny cesarskiej na Litwę.

Prezydent złożył życzenia także za pośrednictwem Twittera.

„Litwa wysoce ceni współpracę z Japonią i wyczekuje dalszego rozwoju strategicznego partnerstwa” — napisał Nausėda w swoim tweecie.

https://twitter.com/GitanasNauseda/status/1364077527749124101

Czytaj więcej: Rzeczpospolita Chińska


Na podst.: LRS, własne

Afisze

Więcej od autora

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...

Letnia Szkoła Artystyczna w Solecznikach „W pracowni etruskiego artysty…”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych inspirowanych kulturą starożytnych Etrusków. Podczas dziesięciodniowych zajęć uczestnicy poznają sztukę, rzemiosło oraz codzienne życie jednego z najbardziej fascynujących ludów...