Prezydent Francji Macron ma koronawirusa

Czytaj również...

Po wystąpieniu pierwszych objawów choroby koronawirusowej, prezydent Francji Emmanuel Macron został przebadany pod kątem zarażenia koronawirusem. Test dał wynik pozytywny. Macron i premier Jean Castex zostali poddani 7-dniowej kwarantannie.

Czytaj więcej: Historyczna wizyta prezydenta Francji na Litwie

Po wystąpieniu pierwszych objawów choroby koronawirusowej, prezydent Francji Emmanuel Macron został przebadany pod kątem zarażenia koronawirusem. Test dał wynik pozytywny.
Prezydent Francji Emmanuel Macron usłyszał diagnozę dot. koronawirusa
| Fot. EPA-ELTA

„Prezydent Republiki został zdiagnozowany pozytywnie na obecność COVID-19. Diagnoza została postawiona na podstawie testu RT-PCR wykonanego w związku z pierwszymi objawami” — napisał w komunikacie Pałac Elizejski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami sanitarnymi prezydent podda się izolacji przez 7 dni. Będzie nadal pracował i wykonywał swoje obowiązki w trybie zdalnym.

Izolacji podda się również Jean Castex, który miał kontakt z Macronem. W związku z tym zaplanowana na czwartek wizyta senacie została odwołana.

Na spotkaniu w senacie szefa rządu zastąpi minister zdrowia Olivier Veran, który przedstawi senatorom rządową strategię szczepień na koronawirusa i odbędzie debatę na ten temat.

Inf. własne


Na podst.: BNS, elysee.fr

Afisze

Więcej od autora

Powołano Radę Redaktorów „Kuriera Wileńskiego”

Rada Redaktorów powstała z zapotrzebowania na opinię autorytetów, których bardzo brakuje na Wileńszczyźnie.Skład rady jest nieprzypadkowy. Do tego gremium powołano byłych redaktorów „Kuriera Wileńskiego”, których biogramy podajemy niżej. Głównym...

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...