Dzielmy się dobrocią i troską: placówkom opieki społecznej i opiekuńczym przekazano prezenty bożonarodzeniowe

Czytaj również...

Pozdrowienia i prezenty od mer Samorządu Rejonu Wileńskiego zostały przekazane instytucjom, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi
| Fot. vrsa.lt

Co roku, zgodnie z piękną, wieloletnią tradycją, tuż przed wielkimi świętami roku mer rejonu wileńskiego Maria Rekść odwiedzała wszystkie instytucje społeczne samorządu. Zawsze był to radosny czas spotkań i rozmów, kiedy razem ze szczerym uśmiechem można było przekazać najserdeczniejsze życzenia bożonarodzeniowe i w pięknym towarzystwie czekać na narodziny Chrystusa. W tym roku, niestety, sytuacja epidemiologiczna dyktuje zupełnie inne okoliczności. Pozdrowienia i prezenty od mer zostały przekazane instytucjom, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z podopiecznymi.

Rankiem, 21 grudnia, życzenia i prezenty od mer dotarły do instytucji pomocy społecznej. Doradcy mera Alina Tunkiewicz i Oksana Vaivilavičienė odwiedziły pięć instytucji nadzorowanych przez samorząd: Centrum Zajętości Niepełnosprawnych w Niemenczynie, IP Centrum Pomocy Społecznej Rejonu Wileńskiego, Dom Pomocy Społecznej w Podbrzeziu, Społeczny Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy w Czarnym Borze i Dom Pomocy Społecznej w Kosinie.

Życzenia i prezenty od Marii Rekść dotarły do instytucji pomocy społecznej, a także do placówek socjalno-wychowawczych dzieci i młodzieży
| Fot. vrsa.lt

„Ten rok naprawdę był niezwykły. Dlatego przede wszystkim chciałabym podziękować pracownikom wszystkich instytucji zajmujących się opieką i obsługą społeczną mieszkańców rejonu wileńskiego. Oni pracowali nawet w najtrudniejszych czasach, żadne usługi nie zostały przerwane” – powiedziała Irena Ingielewicz, kierownik Wydziału Opieki Społecznej, której wydział pomagał w przygotowywaniu słodkich upominków dla placówek opiekuńczych. „Życzę wszystkim pracownikom placówek, a zwłaszcza podopiecznym, dużo zdrowia, niech Dzieciątko Jezus nam błogosławi, daje moc i nadzieję. Nadzieję, że ta sytuacja wkrótce się zmieni i nadejdzie dużo spokojniejszy czas” – powiedziała I. Ingielewicz.

Nieco wcześniej, 15 grudnia, słodkie upominki przekazano placówkom socjalno-wychowawczym dzieci i młodzieży. Świąteczne życzenia od mer rejonu wileńskiego Marii Rekść oraz słodycze przekazano dla Centrum Dobrobytu Rodziny i Dziecka w Giejsiszkach, Centrum Kryzysowego Rodziny i Dziecka w Kowalczukach oraz Centrum Społecznego Dzieci i Młodzieży w Niemenczynie.

„Mimo że jest ogłoszona kwarantanna, nie mogliśmy nie poświęcić uwagi naszym najmłodszym podopiecznym. Przekazaliśmy im słodycze i życzenia świąteczne od mer. Poprzez symboliczny gest chcieliśmy pokazać dzieciom, że ktoś jest obok nich, ktoś o nich pamięta” – powiedziała kierownik Wydziału Usług Socjalnych dla Rodziny i Dziecka Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego Krystyna Malinowska. Kierownik wraz z główną specjalistką wydziału Jolantą Łukaszewicz dowiozły świąteczne paczki do wyżej wymienionych placówek.


Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...