Polski Teatr w Wilnie — powodzianom

„Bo to widzisz, kochanku, na tym świecie człowiek człowieka potrzebuje”- właśnie takie słowa zabrzmiały 11 października bieżącego roku na scenie teatralnej Domu Kultury Polskiej w Wilnie podczas spektaklu „Pan Jowialski” na podstawie sztuki Aleksandra Fredry w reżyserii Inki Dowlasz. Aktorzy Teatru Polskiego w Wilnie zagrali spektakl charytatywny dla widza nieobojętnego na nieszczęście, które dotknęło powodzian w zachodnio-południowej Polsce.

Czytaj również...

W wyniku akcji zorganizowanej przez zespół Polskiego Teatru w Wilnie zebrano 1640,50 EUR.

W związku z tym, że zespół od wielu lat współpracuje z Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie, padła decyzja o przekazaniu zebranych środków dla głogowian.

Podziękowanie przekazane w imieniu Prezydenta Miasta Głogowa:

„Z wielką wdzięcznością i sercem pełnym radości pragniemy podziękować całemu zespołowi Polskiego Teatru w Wilnie za Wasze wsparcie i zaangażowanie w zbiórkę dla osób dotkniętych skutkami powodzi w Głogowie. Wasza inicjatywa oraz chęć niesienia pomocy innym są dla nas wszystkich niezwykle wartościowe i pokazują prawdziwą siłę naszej
społeczności. Niech Wasza pomoc będzie świadectwem tego, że w trudnych czasach możemy liczyć na siebie nawzajem i tworzyć wspólnotę, która potrafi dzielić się i wspierać. Wasza postawa jest inspiracją dla
innych, aby również angażowali się w działania na rzecz pomocy wszystkim potrzebującym. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko, co zrobiliście!!! Swoim działaniem pokazaliście, że współczucie i solidarność nie znają
granic!
Z wyrazami szacunku i podziękowaniami
Prezydent Miasta Głogowa — Rafael Rokaszewicz”


Dziękujemy wszystkim za hojność i wsparcie akcji charytatywnej.


Polski Teatr w Wilnie

Afisze

Więcej od autora

Rozbawione Rudomino. Noc Świętojańska z rozmachem [Z GALERIĄ]

Atrakcyjny program artystycznyNa uczestników imprezy czekał niezwykle atrakcyjny program artystyczny. Artyści, którzy tego dnia wystąpili w Rudominie, zabrali wszystkich w wyjątkową muzyczną podróż. Na scenie wystąpił zespół „Jam Ram”...

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...