„Niebiańskie melodie”. Koncert kolęd w Mariampolu [Z GALERIĄ]

Okres świąteczny Bożego Narodzenia to szczególny czas pokoju i radości. To również okres kolędowania, podczas którego kolędy, zarówno treścią, jak i formą, przekazują zdumienie, adorację i radość z Wcielenia Słowa Bożego.

Czytaj również...

W dniu 17 stycznia Centrum Kultury w Mariampolu – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich mieszkańców gminy na wspólne kolędowanie. Tego dnia odbył się koncert kolęd „Niebiańskie melodie”. Była to wspaniała okazja, by posłuchać na żywo przepięknych kolęd i piosenek świątecznych, zaprezentowanych przez zespoły działające przy Centrum Kultury w Rudominie, jego filiach oraz zaprzyjaźnionej placówce kulturalnej z rejonu trockiego.

Podczas wieczoru można było usłyszeć przepiękne kolędy, zarówno te powszechnie znane, jak i mniej popularne. Wydarzenie rozpoczął występ gospodarzy – zespołu wokalnego „Korzyść” z Mariampola pod kierownictwem Wiktora Garłukowicza. Następnie swoje kolędy zaprezentował zespół wokalny „Landwarowianka” z Landwarowa, którego kierownikiem artystycznym jest Walentyna Trusewicz. Tego wieczoru wystąpił również zespół wokalny „Przyjaciele” z Mickun, prowadzony przez Henryka Boguszewicza. Ze sceny zabrzmiały takie kolędy jak: „Bóg się rodzi”, „Mizerna cicha”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Do szopy” i wiele innych niezwykle pięknych utworów. Na zakończenie koncertu artyści, goście oraz publiczność wspólnie zaśpiewali dobrze wszystkim znane kolędy. Przepiękne wykonania wprowadziły zgromadzonych w świąteczny klimat pełen ciepła i spokoju.

Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek. Przy filiżance gorącej herbaty goście mieli okazję miło spędzić czas na serdecznych rozmowach, dzieląc się swoimi wrażeniami oraz wspomnieniami.

Koncert kolęd w Mariampolu swoją obecnością zaszczycił starosta gminy Mariampol Andrzej Żabiełowicz. Na wspólne kolędowanie przybyło również koło seniorek „Młode i kreatywne” z Mariampola.

Starosta gminy Mariampol Andrzej Żabiełowicz podziękował wszystkim artystom za ich występy oraz zaangażowanie w pielęgnowanie tradycji kolędowania. W swoim przemówieniu podkreślił, jak ważne są takie inicjatywy, które łączą społeczność i przynoszą wszystkim radość.

To był wieczór nie tylko pełen muzycznych wzruszeń, ale także okazja do refleksji, radości i wspólnego świętowania ducha Bożego Narodzenia. Na sali panowała ciepła i rodzinna atmosfera, dzięki której każdy mógł poczuć się jak w domu. Śpiew kolęd to wspaniała tradycja, którą należy pielęgnować i przekazywać młodemu pokoleniu.

        Organizatorem imprezy było Centrum Kultury w Mariampolu – filia Centrum Kultury w Rudominie.

Czytaj więcej: Wracają „Polskie Kolędy na Wileńszczyźnie” — z niespodzianką: litewską kolędą

Fot. Centrum Kultury w Rudominie


Centrum Kultury w Rudominie

Afisze

Więcej od autora

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...

Letnia Szkoła Artystyczna w Solecznikach „W pracowni etruskiego artysty…”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych inspirowanych kulturą starożytnych Etrusków. Podczas dziesięciodniowych zajęć uczestnicy poznają sztukę, rzemiosło oraz codzienne życie jednego z najbardziej fascynujących ludów...