Obóz letni „Pszczółki”

Kolonie letnie dla dzieci to świetna okazja na dobrą zabawę z rówieśnikami podczas wakacji. W dniach 12-16 czerwca w Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie odbył się obóz letni pod nazwą „Pszczółki”.

Czytaj również...

Wzięło w nim udział 34 uczniów klas drugich, którzy mieli okazję ciekawie i pożytecznie spędzić czas. Program obozu był bardzo urozmaicony.

12 czerwca uczestnicy obozu gościli w jednostce straży pożarnej w Niemenczynie. W trakcie wycieczki dzieci dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, miały również okazję ubrać strój strażacki. Największą atrakcją było wejście do wozu strażackiego. Oprócz zwiedzania uczniowie także mieli nietradycyjne zajęcia z muzyki, które prowadziła nauczycielka Olga Krasodomska.

13 czerwca odbyło się spotkanie z przedstawicielami policji, którzy dokładnie wytłumaczyli drugoklasistom zasady bezpiecznej jazdy na rowerze i hulajnodze. Spotkanie zwieńczyły zawody na rowerach i hulajnogach, które odbyły się na boisku. Zwycięzcy otrzymali nagrody a uczestnicy — podziękowania.

14 czerwca członkowie obozu zostali zaproszeni na zajęcia rekreacyjne i kulturalne do Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie. Obozowicze wzięli aktywny udział w zabawach tanecznych, zwiedzili bibliotekę, poznali historię zespołu „Wileńszczyzna” oraz mieli arcyciekawe warsztaty lepienia z gliny. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi placówki, panu Germanowi Komarowskiemu, za organizację fascynujących zajęć edukacyjnych.

Czytaj więcej: XXIII Festyn Kultury Polskiej „Kwiaty Polskie”: 1 200 uczestników z Litwy i zagranicy

W czwartym dniu obozu wyruszyliśmy na wycieczkę do Trok. Zwiedziliśmy zamek położony nad jeziorem Galwie, który jest arcydziełem architektury obronnej Wielkiego Księstwa Litewskiego z XV wieku. Uczniowie mieli możliwość pogłębienia swej wiedzy z historii Litwy.

16 czerwca tygodniowy pobyt na dziennym obozie był urozmaicony wypadem nad jezioro Giela. Taka mała wyprawa w okolice Niemenczyna była dla dzieci wielką atrakcją.

Uczestnicy obozu serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji obozu, a szczególnie naszym kucharkom za pyszne śniadania i obiady. Było dużo ruchu, zajęć, śmiechu i radości. Czas spędzony na obozie „Pszczółki” minął bardzo szybko i pozostawił niezapomniane wrażenia.

Czytaj więcej: Studniówka w Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie


Organizatorzy obozu:
Krystyna Lachowicz, Aldona Germanowicz, Tatjana Paramonowa

Afisze

Więcej od autora

Plener malarski dla artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego [Z GALERIĄ]

19 czerwca Centrum Kultury w Rudominie zaprosiło artystów oraz nauczycieli plastyki z rejonu wileńskiego do udziału w plenerze malarskim. Plener poprowadziła malarka Renata Utowka.Tegoroczny plener malarski został zorganizowany przy...

„Rodzina – najcenniejszy skarb”. Święto rodziny w Sawiczunach [Z GALERIĄ]

21 czerwca Centrum Kultury w Sawiczunach – filia Centrum Kultury w Rudominie – zaprosiło wszystkich na wyjątkowe święto rodziny, aby wspólnie spędzić czas i celebrować największy skarb, jakim jest...

Letnia Szkoła Artystyczna w Solecznikach „W pracowni etruskiego artysty…”

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w wyjątkowych warsztatach artystycznych inspirowanych kulturą starożytnych Etrusków. Podczas dziesięciodniowych zajęć uczestnicy poznają sztukę, rzemiosło oraz codzienne życie jednego z najbardziej fascynujących ludów...