Odpust ku czci Matki Bożej Siewnej w Podbrzeziu

odpust7 września w Podbrzeziu w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tak zwanej Matki Bożej Siewnej. Podczas Mszy św. rolnicy parafii złożą własnoręcznie wyhodowane lub przygotowane dary, takie jak chleb, miód itp., a także w czasie Mszy będzie poświęcone ziarno siewne.

Rok niniejszy jest ogłoszony Rokiem Rodziny. Z inicjatywy Ks. Proboszcza Marka Gładkiego w Podbrzezkiej parafii trwa peregrynacja obrazu Świętej Rodziny. Każda rodzina może obraz wziąć do swego domu i przez tydzień wspólnie z całą rodziną przy nim gromadzić się na modlitwie, a raz w tygodniu również Ks. Proboszcz przybywa na wspólną modlitwę przed obrazem.
Podczas odpustu, przed tym obrazem rodziny całej parafii będą oddane pod opiekę Świętej Rodzinie.
Już stało się tradycją naszej parafii, że po wspólnej modlitwie wszyscy udają się na plac przed domem parafialnym na festyn. W niniejszym roku będzie to festyn rodzinny, podczas którego odbędzie się koncert, zabawy integracyjne, gry i konkursy.
Wracając do starych tradycji, kiedy to w niedalekiej jeszcze przeszłości po odpuście mieszkańcy wsi zbierali się na wspólne świętowanie, tak zwane „majówki”, w roku niniejszym poszczególne wsie parafii zorganizują stoiska świąteczne, co umożliwi – jak ufamy – spotkanie się na tym święcie jak największej liczby parafian.
Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej parafii, a także wszystkich, którzy już nie mieszkają na terenach parafii, a stąd pochodzą oraz wszystkich chętnych wziąć udział w uroczystości, które odbędą się 7 września w Podbrzeziu.

Program:
10.45 – Uroczysta Msza Święta w języku litewskim w kościele p. w. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu.
12.15 – Uroczysta Msza Święta w języku polskim w kościele p. w. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu.
14.00 – Otwarcie festynu na placu przy plebanii, koncert, podczas którego wystąpią: zespół Randeo Anima, Vilniaus miesto Tautinės raiškos sambūris, Kapela Świętojańska, uczniowie szkół podbrzezkich. Przedstawienie stoisk przygotowanych przez poszczególne wsie parafii podbrzeskiej, zabawa integracyjna, gry i konkursy dla całej rodziny.

Organizatorzy:
Ksiądz Proboszcz Marek Gładki +37064712940
NDKC +37068538364 (Augustyna Greitiun)
Satorstwo gminy Podbrzezie
Wspólnota wiejska