Więcej

  Odpust ku czci Matki Bożej Siewnej w Podbrzeziu

  Czytaj również...

  odpust7 września w Podbrzeziu w kościele p.w. Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się odpust parafialny ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, tak zwanej Matki Bożej Siewnej. Podczas Mszy św. rolnicy parafii złożą własnoręcznie wyhodowane lub przygotowane dary, takie jak chleb, miód itp., a także w czasie Mszy będzie poświęcone ziarno siewne.

  Rok niniejszy jest ogłoszony Rokiem Rodziny. Z inicjatywy Ks. Proboszcza Marka Gładkiego w Podbrzezkiej parafii trwa peregrynacja obrazu Świętej Rodziny. Każda rodzina może obraz wziąć do swego domu i przez tydzień wspólnie z całą rodziną przy nim gromadzić się na modlitwie, a raz w tygodniu również Ks. Proboszcz przybywa na wspólną modlitwę przed obrazem.
  Podczas odpustu, przed tym obrazem rodziny całej parafii będą oddane pod opiekę Świętej Rodzinie.
  Już stało się tradycją naszej parafii, że po wspólnej modlitwie wszyscy udają się na plac przed domem parafialnym na festyn. W niniejszym roku będzie to festyn rodzinny, podczas którego odbędzie się koncert, zabawy integracyjne, gry i konkursy.
  Wracając do starych tradycji, kiedy to w niedalekiej jeszcze przeszłości po odpuście mieszkańcy wsi zbierali się na wspólne świętowanie, tak zwane „majówki”, w roku niniejszym poszczególne wsie parafii zorganizują stoiska świąteczne, co umożliwi – jak ufamy – spotkanie się na tym święcie jak największej liczby parafian.
  Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców naszej parafii, a także wszystkich, którzy już nie mieszkają na terenach parafii, a stąd pochodzą oraz wszystkich chętnych wziąć udział w uroczystości, które odbędą się 7 września w Podbrzeziu.

  Program:
  10.45 – Uroczysta Msza Święta w języku litewskim w kościele p. w. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu.
  12.15 – Uroczysta Msza Święta w języku polskim w kościele p. w. Najświętszego Serca Jezusowego w Podbrzeziu.
  14.00 – Otwarcie festynu na placu przy plebanii, koncert, podczas którego wystąpią: zespół Randeo Anima, Vilniaus miesto Tautinės raiškos sambūris, Kapela Świętojańska, uczniowie szkół podbrzezkich. Przedstawienie stoisk przygotowanych przez poszczególne wsie parafii podbrzeskiej, zabawa integracyjna, gry i konkursy dla całej rodziny.

  Organizatorzy:
  Ksiądz Proboszcz Marek Gładki +37064712940
  NDKC +37068538364 (Augustyna Greitiun)
  Satorstwo gminy Podbrzezie
  Wspólnota wiejska

  Afisze

  Więcej od autora

  Uroczystość z okazji 200-lecia kościoła w Suderwie

  Uroczystą mszę św. w językach polskim i litewskim celebrował biskup pomocniczy archidiecezji wileńskiej Darius Trijonis. Nabożeństwo koncelebrowali: ks. Kęstutis Masevičius proboszcz suderwskiej parafii, dziekan dekanatu kalwaryjskiego ks. Jerzy Witkowski, ks. Ronald Kuźnicki z parafii bł. Jerzego Matulewicza w Wilnie...

  Jeszcze lepsze warunki dla petentów, pracowników i nowożeńców

  Administracja Rejonu Wileńskiego w 2020 r. rozpoczęła realizację projektu inwestycyjnego „Modernizacja budynku Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego pod adresem ul. Rinktinės 50, Wilno”, którego celem było przyczynienie się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska i emisji gazów cieplarnianych, efektywnego wykorzystania zasobów naturalnych...

  Mer Maria Rekść na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

  Mer rejonu wileńskiego Maria Rekść wraz z posłanką na Sejm Litwy Ritą Tamašunienė wzięły udział w ramach forum w panelu dyskusyjnym pt. „Współpraca samorządów ze środowiskami polskimi i polonijnymi w świecie”. Podczas dyskusji w ramach forum mer Maria Rekść...

  Mer Maria Rekść: Pracujemy, by uczniom rejonu wileńskiego niczego nie brakowało

  Pani Mer, jakie zmiany w dziedzinie oświaty czekają w nowym roku szkolnym? Dobro dzieci zawsze było priorytetem Samorządu Rejonu Wileńskiego. Najwięcej środków z budżetu Samorządu kierujemy właśnie na oświatę. W rejonie wileńskim przybywa nowych mieszkańców, więc budujemy nowe placówki oświatowe,...