Wizyta Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czarnym Borze

Czytaj również...

Ambasador RP oraz władze samorządowe i lokalne odwiedzili Gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze Fot. Jolanta Lachowiczenie

We wtorek, 31 października 2017 roku w Czarnym Borze złożyła wizytę Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Litwie Urszula Doroszewska. W przededniu Dnia Wszystkich Świętych Ambasador odwiedziła groby pochowanych tu sióstr urszulanek, złożyła wieńce i zapaliła znicze.

Wizycie Ambasador towarzyszyli: mer samorządu rejonu wileńskiego M. Rekść, starosta gminy Czarny Bór T. Aszkielaniec, ksiądz proboszcz parafii w Wojdatach, rektor kościoła pw. bł. Michała Sopoćki w Czarnym Borze J. Witkowski oraz dyrektor gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze M. Jasiulewicz, którzy również upamiętnili zmarłe siostry zakonne, zapalając znicze i składając wieńce w kwaterze pamięci sióstr urszulanek. W nostalgicznej atmosferze ks. J. Witkowski wygłosił modlitwę w intencji zmarłych.
Następnie honorowi goście i gospodarze gminy udali się do kościoła pw. bł. Michała Sopoćki, gdzie ksiądz J. Witkowski opowiedział o historii świątyni oraz konsekracji kościoła. Następnie goście zwiedzili gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Czarnym Borze, gdzie dyrektor placówki oświatowej M. Jasiulewicz zapoznał z historią działalności szkoły w Czarnym Borze za czasów Urszuli Ledóchowskiej i czym żyje gimnazjum w dniu dzisiejszym. Ambasador RP Urszula Doroszewska oraz władze samorządowe i lokalne odwiedzili sale zajęć przeznaczone dla najmłodszych, pracownie przedmiotowe, salę sportowo-koncertową, bibliotekę oraz stołówkę.

Podczas spotkania z gronem pedagogicznym gimnazjum Ambasador życzyła satysfakcji z własnego rozwoju zawodowego oraz radości z wyników pracy – z osiągnięć uczniów i wychowanków, cieszyła się z tego, że rozpoczęta praca sióstr urszulanek w Czarnym Borze jest kontynuowana przez gimnazjum im. św. Urszuli Ledóchowskiej.
Była to wspaniała misja pamięci, chwila wyciszenia i modlitwy.

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...