Organizacja polskich medyków przeszła szkolenie medialne. „Nowe obszary do rozwoju”

We środę 9 października członkowie Polskiego Stowarzyszenia Medycznego na Litwie (PSML) brali udział w szkoleniu medialnym w redakcji „Kuriera Wileńskiego”.

Czytaj również...

Tematem spotkania była m.in. komunikacja i kontakt z mediami. Odbyły się warsztaty z zakresu nowych technologii, fotografii oraz przygotowywania komunikatów prasowych. Szkolenie poprowadził zastępca red. naczelnego ds. online, Apolinary Klonowski.

Izabela Orłowska, przewodnicząca Zespołu Prasowego PSML-u, inicjatorka spotkania, zwróciła uwagę na potrzebę podniesienia kwalifikacji. Z kolei Patrycja Balcewicz, która administruje zespołem wokalnym „Ad Astra” w Gimnazjum im. św. Jana Pawła II w Wilnie, zapowiedziała wykorzystanie swojego doświadczenia w działalności Zespołu Prasowego PSML.

„Dzisiejsze spotkanie pokazało nowe obszary do rozwoju. Pomoże to skuteczniej informować społeczność o naszych działaniach” — podsumował sekretarz PSML, Jan Kraśko.

Spotkanie przebiegło w przyjaznej i merytorycznej atmosferze, zapowiedziano szerszą współpracę z polskimi mediami na Litwie.

Czytaj więcej: Oto elita społeczności Polaków i Litwy. PSML współtworzyło Jubileuszowy Kongres Polonii Medycznej


Polskie Stowarzyszenie Medyczne na Litwie

Afisze

Więcej od autora

Dni Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi – XXIV Festyn Kultury Polskiej „Znad Issy”

Dni Kultury Polskiej na Laudzie i Żmudzi poświęcone są upamiętnieniu twórczości wybitnego pisarza, piewcy Laudy, nowelisty i publicysty Henryka Sienkiewicza, pierwszego polskiego laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905)...

Wspólne uczczenie Dnia Koronacji Króla Litwy Mendoga oraz Dnia Hymnu Narodowego!

RUDOMINO (Centrum Kultury w Rudominie, ul. Wileńska 2):Zespół wokalny „Gija”;Profesjonalny męski zespół a cappella „Quorum”.NA GÓRZE JUOZAPINĖ (Juozapinė, rejon wileński):Zespół wokalny „Kolurija”;Zespół wokalny „Baladė”;Chór „Pagirių dainoriai”.BUKISZKI (ul. Mokyklos 1):Zespół...

Uroczystość ku czci św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach [Z GALERIĄ]

Święto rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach.Podczas liturgii wierni modlili się w intencji wszystkich Janów i Janin, życząc im zdrowia oraz wszelkich...