Świąteczny halowy turniej piłki nożnej

Czytaj również...

Finaliści halowego turnieju piłki nożnej Fot. archiwum ASRW

Drużyny z Niemenczyna spotkały się w finale świątecznego halowego turnieju w piłce nożnej o puchar Samorządu Rejonu Wileńskiego, który odbył się w dniach 10-11 grudnia br. w Rudominie i Niemenczynie. Zwycięzcę wyłoniono po serii rzutów karnych.

W turnieju wzięło udział siedem drużyn. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, które rozegrały spotkania w salach sportowych Gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudominie i Gimnazjum im. Giedymina w Niemenczynie. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do turnieju finałowego, który został rozegrany 11 grudnia w Niemenczynie.

W pierwszym półfinałowym meczu miłośnicy futsalu z ekipy Niemenczyn 2 gładko 11:4 ograli swych rywali z zespołu Rudomina. Drugi pojedynek był o wiele bardziej wyrównany i napięty, ale i tym razem górą byli niemenczynianie, którzy pokonali swych przeciwników ze Skojdziszek 9:7.

W ścisłym finale spotkały się więc drużyny z miasteczka nad Wilią, które stoczyły między sobą bratobójczy, ale niezwykle emocjonujący i wyrównany bój. W podstawowym czasie zwycięzca nie został wyłoniony i na tablicy wyników był remis — 6:6. Również dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, gdyż strony strzeliły sobie po bramce i sędzia zarządził serię rzutów karnych. W tym minimalnie lepsi okazali się piłkarze z ekipy Niemenczyn 1.

Wręczenie pucharu zwycięskiej drużynie Fot. archiwum ASRW

W spotkaniu o trzecie miejsce górą byli zawodnicy ze Skojdziszek, którzy 8:7 pokonali rudomianie. Zwycięzcom został wręczony okazały puchar, a zdobywcom pierwszych trzech miejsc — medale. Wyróżniono też najlepszego bramkarza i napastnika turnieju, a zostali nimi odpowiednio — Ryszard Suchodolski z drużyny Niemenczyn 2 i Michał Młyński ze Skojdziszek.

Turniej odbył się w przyjaznej atmosferze, podczas meczów panowała zdrowa sportowa rywalizacja, piłkarze okazywali nawzajem szacunek. Starości swym zaangażowaniem i poświęconym czasem zapewnili, by w turnieju wzięli udział wyłącznie mieszkańcy rejonu wileńskiego.

Drużyny wyraziły chęć uczestnictwa w turnieju w przyszłym roku. Podobne zawody mobilizują i łączą miłośników sportu w różnym wieku, w turnieju bowiem wzięli udział zarówno uczniowie, jak i seniorzy.

Turniej zorganizował i sponsorował Wydział Kultury, Sportu i Turystyki Administracji Samorządu Rejonu Wileńskiego.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju i zapraszamy w przyszłym roku!

Afisze

Więcej od autora

Noc Świętojańska w rejonie wileńskim. Rudomino, Sużany i Pogiry zapraszają

Zbliżają się wyczekiwane obchody Nocy Świętojańskiej – święta zakorzenionego głęboko w tradycji i kulturze Wileńszczyzny. W tym roku świętowanie zapowiada się wyjątkowo hucznie – oprócz tradycyjnych ognisk i wianków na mieszkańców czekają liczne koncerty oraz widowiska. Na mapie świątecznych atrakcji rejonu wileńskiego szczególnie wyróżniają się trzy miejscowości: Rudomino, Sużany oraz Pogiry.

Dzień Pola w Rudominie: skosztuj, doświadcz, poznaj!

„Rejon wileński od zawsze słynął z głębokich tradycji rolniczych i pracowitych ludzi, dlatego cieszymy się, że możemy zaprezentować nowe wydarzenie dostępne dla wszystkich. W naszym rejonie z powodzeniem uprawia...

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozszerza współpracę regionalną: podpisano list intencyjny z Samorządem Rejonu Malackiego

Według mera Samorządu Rejonu Wileńskiego Roberta Duchniewicza, partnerstwo to nada nowy impuls wspólnym projektom i otworzy szersze perspektywy rozwoju dla obu stron.„Podpisany dokument jest wyrazem silnej woli obu samorządów...