Więcej

  „W świecie niewiary próbuję mówić o wierze” (ks. Jan Twardowski)

  Przed trzema laty wierni parafii Rudniki w rejonie solecznickim z wielką ufnością powierzyli kształtowanie swych serc i sumień księdzu Vygintasowi Čiurinskasowi i przyjęli go z otwartym sercem jako nowego gospodarza parafii. W tym roku jest on jubilatem świętującym 30. rocznicę święceń kapłańskich.

  Czytaj również...

  30 lat temu ksiądz Vygintas przyrzekł na wierność Chrystusowi, bo wiedział, że jeśli Chrystus kogoś wybiera i powołuje, to daje siły, by iść, by owoc przynosić. Ksiądz odważnie stanął na tej warcie, sprostał niełatwym wymaganiom i codziennie modli się o miłość i dobroć w sercach swych parafian. W dzisiejszych, niełatwych czasach, w których wiele osób przeżywa kryzys swojej wiary, nasz kapłan jest nastawiony na pomoc człowiekowi, zawsze dysponuje dla nas czasem, dobrym słowem i przykładem. Cieszymy się, że Pan Bóg pokłada w naszym księdzu wielką nadzieję, ponieważ daje mu siły, by wytrwać.

  Pracę księdza widzimy pod względem duchowym i materialnym. Dba o wychowanie dzieci i młodzieży poprzez katechizację, udzielanie sakramentów świętych, wygłaszanie kazań, organizowanie pielgrzymek, podczas których mamy okazje doświadczyć tylu przeżyć duchowych i wzmocnić swoją wiarę. Chętnie korzystamy z możliwości adorowania Przenajświętszego Sakramentu, wspólnie modlimy się za naszych zmarłych kapłanów, o pokój w kraju i na świecie. Trzy lata z rzędu ksiądz Vygintas szykuje młodzież i osoby dorosłe do Sakramentu Bierzmowania. Czyni to osobiście oraz współpracuje z kapłanami z innych parafii.

  Czytaj więcej: Pielgrzymka rudniczan do Szydłowa

  Z wielkim entuzjazmem poparł inicjatywę mieszkańców Mikaszun ustawienia nowego krzyża we wsi, sam przywiózł z Polski figurkę ukrzyżowanego Chrystusa oraz przewodniczył Mszy św. za mieszkańców Mikaszun i dokonał uroczystego poświęcenia krzyża. Jest gorliwym kapłanem, który troszczy się również i o dobro materialne kościoła. Chociaż na polu swej działalności dla dobra naszej parafii nie zawsze spotykał życzliwe osoby, ksiądz Vygintas czerpie radość z podejmowania trudnych wyzwań, nie zniechęca się przeciwnościami, bo jest otoczony serdecznymi parafianami, którzy zawsze wspierali i będą wspierać księdza modlitwą. Jak Jezus rzekł do swoich uczniów: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje…”.

  W ciągu niespełna trzech lat pracy w naszej parafii księdza Vygintasa Čiurinskasa mamy bardzo pięknie odnowiony kościół, dzwonnicę, plebanię oraz wykonano mnóstwo innych prac. Wszystkie te dokonania oraz postawa wobec wiernych są świadectwem jego godnego życia kapłańskiego. Doceniamy wielką postawę kapłańską naszego księdza i zasługę dla naszej parafii. Dziękujemy, że jest ksiądz z nami, że prowadzi i poucza nas wiary, nadziei i miłości.

  Z okazji 30. rocznicy święceń kapłańskich życzymy opieki Matki Bożej, niech dobry Bóg obdarza księdza zdrowiem i pokojem, wytrwałością i chęcią pokonywania wszelkich trudności.


  Janina Butkevičienė,
  wierni parafii rudnickiej

  Reklama na podst. ust. użytkownika.; Dzięki reklamie czytasz nas za darmo

  Afisze

  Więcej od autora

  Zbuduj turbinę, zgarnij nagrody. „PGE Turnieju Maszyn Wodnych 2023”

  W celu odpowiedniego przygotowania się do przedsięwzięcia, po raz pierwszy odbywającego się na terenie Litwy, w imieniu Ambasadora RP na Litwie, zapraszamy dyrektorów i nauczycieli placówek oświatowych na spotkanie informacyjno-organizacyjne, które się odbędzie się w piątek, 29 września 2023...

  Gimnazjum im. Władysława Syrokomli w Wilnie zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Wileńszczyzna czyta Syrokomlę” 

  https://www.youtube.com/watch?v=IRNeaOo5-18 Szczególnie zapraszamy polskie szkoły na Wileńszczyźnie. Po imprezie prosimy o przysłanie 2-3 zdjęć na adres rastine@sirokomles.vilnius.lm.lt  z krótkim opisem, kto czytał (klasa, szkoła) i jakie utwory. Wysłanie zdjęć do naszego gimnazjum jest zgodą na ich opublikowanie na szkolnej stronie internetowej oraz...

  Startuje plebiscyt „Polak Roku 2023”

  W kolejnej edycji tego popularnego konkursu zachęcamy Czytelników do zgłaszania kandydatów do tego zaszczytnego tytułu za rok 2023. Zgłoszenia prosimy nadsyłać do końca października br. Tradycyjnie plebiscyt ma na celu uhonorowanie osób, które w sposób szczególny zasłużyły się dla polskości na...

  „Rodzina polonijna” w roku 2023 – II edycja

  Założenia konkursu Celem konkursu jest wspieranie współpracy szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych zarejestrowanych za granicą, prowadzących nauczanie języka polskiego i w języku polskim w innych państwach, ze szkołami w Polsce. Konkurs będzie obejmował realizację wspólnych przedsięwzięć...